Prowadząca zajęcia dla przedszkolaków

Okres przedszkolny to czas, gdy dzieci naturalnie pragną odkrywać świat. Już od najmłodszych lat są one ciekawymi badaczami. Uczą się przez działanie, gromadząc doświadczenia i zaspokajając swoje zainteresowanie otaczającą rzeczywistością. Zabawy badawcze i eksperymenty stanowią jeden z głównych sposobów, aby spełnić ich ciekawość. Przyczyniają się one do wszechstronnego rozwoju dziecka, rozwijając umiejętność myślenia przyczynowo-skutkowego, porównywania, planowania działań oraz tworzenia oryginalnych pomysłów i rozwiązań. Dodatkowo poszerzają horyzonty myślowe małych badaczy, ponieważ poprzez różnorodne metody rozwiązywania problemów, prowokują dzieci do wyciągania wniosków, odkrywania zależności, identyfikowania przyczyn i skutków, a także formułowania wniosków.

Zabawy badawcze stanowią również doskonałą okazję do kształtowania w umyśle dziecka nowych operacji umysłowych, takich jak analiza i synteza, co staje się fundamentem do zdobywania wiedzy na kolejnych etapach edukacji.

15 lutego 2024 r. dzieci z grupy Tygrysy uczestniczyły w ciekawych zajęciach „Mały naukowiec - eksperymenty – doświadczenia”. Tego dnia odwiedziła nas mama Poli – Pani Dagmara Smurowiec, która zaprosiła dzieci do swojego „laboratorium małego naukowca”. Wszystkie dzieci miały możliwość przeprowadzenia samodzielnie lub przy pomocy Pani Dagmary prostych eksperymentów.

Dziękujemy mamie Poli za ciekawe zajęcia i zapraszamy ponownie!

Anna Madej


Zapraszamy do galerii:

Mali naukowcy
Mali naukowcy
Mali naukowcy
Mali naukowcy
Mali naukowcy
Mali naukowcy
Mali naukowcy
Mali naukowcy
Mali naukowcy
Mali naukowcy
Mali naukowcy
Mali naukowcy
Mali naukowcy
Mali naukowcy
Mali naukowcy
Mali naukowcy
Mali naukowcy
Mali naukowcy
Mali naukowcy
Mali naukowcy
Mali naukowcy
Mali naukowcy
Mali naukowcy
Mali naukowcy
Mali naukowcy
Mali naukowcy
Mali naukowcy
Mali naukowcy
Mali naukowcy
Mali naukowcy
Mali naukowcy
Mali naukowcy
Mali naukowcy
Mali naukowcy
Mali naukowcy
Mali naukowcy
Mali naukowcy
Mali naukowcy
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19