W dniu 15 grudnia 2025 r. dzieci z grupy Tygrysy wzięły udział w świąteczno- czytelniczych warsztatach pod hasłem „Ozdabiamy pierniczki”.
Celem warsztatów było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych, rozwijanie kreatywności oraz sprawności manualnej dzieci, a także integracja i wspólna zabawa.
Na początku zajęć pani Dorotka wprowadziła dzieci świąteczny nastrój, opowiadając o tradycjach bożonarodzeniowych oraz zwyczaju pieczenia pierników. Przedszkolaki wysłuchały „Przygody Fenka. Boże Narodzenie” i wzięły udział w rozmowie dotyczącej przeczytanej bajki. Nie zabrakło wspólnego śpiewu znanych dzieciom kolęd. Następnie dzieci zabrały się do dekorowania pierników przy użyciu lukru, kolorowych posypek i innych ozdób cukierniczych. Tygrysy wykazały się dużym zaangażowaniem, pomysłowością i samodzielnością. Każde dziecko stworzyło własną, niepowtarzalną ozdobę świąteczną. Zajęcia prowadzone były z zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz pod stałą opieką dorosłych.
Warsztaty przebiegały w miłej, świątecznej atmosferze oraz dostarczyły dzieciom wiele radości. Stały się cennym doświadczeniem edukacyjnym oraz artystycznym dla wszystkich uczestników.
Serdecznie dziękujemy Pracownikom biblioteki za wspólne spotkanie świąteczno- czytelnicze, za rozwijanie zainteresowań czytelniczych, jak i plastycznych u przedszkolaków oraz za poświęcony czas.
Małgorzata Drozd
Zapraszamy do galerii:


























