Dzieci tańczą w kółko

DzieciPierwszy dzień wiosny w naszym przedszkolu był wyjątkowo radosny i pełen kolorów. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły ubrane na zielono, symbolizując budzącą się do życia przyrodę. Już od samego rana panowała wesoła atmosfera, a na twarzach dzieci gościły szerokie uśmiechy.

Obchody rozpoczęliśmy od wspólnej rozmowy o oznakach wiosny. Dzieci wspólnie zastanawiały się, jakie zmiany zachodzą w przyrodzie – mówiły o śpiewających ptakach, cieplejszym słońcu i pierwszych kwiatach. Następnie przedszkolaki wzięły udział w wiosennych zabawach ruchowych i śpiewały piosenki o wiośnie. Nie zabrakło również prac plastycznych – przedszkolaki tworzyły kolorowe kwiaty oraz dekorowały suknię Pani Wiosny. Kulminacyjnym punktem dnia był wspólny spacer z marzanną, aby symbolicznie pożegnać zimę i powitać wiosnę. To był dzień pełen uśmiechu, zabawy i pozytywnej energii. Dzięki wspólnemu świętowaniu dzieci jeszcze lepiej poczuły, że wiosna już do nas zawitała.  

Sylwia Adamus


Zapraszamy do galerii zdjęć: